Blodslitets adelskalender / Peerage book of Blodslitet:

Nedenfor gjengis BLODSLITETS Adelskalender. Denne bygger på resultater for D/H21- gjennom alle tider med poengskala lik 10 for seier, 9 for 2.plass, 8 for 3. plass osv. Ved lik poengsum, gjelder flest 1.pl. osv.

W/M 21 get 10 points for victory, 9 p for 2nd and so on.

(Oppdatert etter 2016 resultater)

Herrer / Men:

  Navn Klubb Poeng
1 Anders Nordberg Nydalens SK 106
2 Sigurd Dæhli Løten OL 80
3 Håvard Tveite Ås IL 76
4 Egil Johansen Bækkelaget 68
5 Emil Wingstedt Halden SK 53
6 Nils Eddie Hæstad Tyrving IL 48
7 Gjermund Hansen BUL-Tromsø 48
8 Per Fosser Indre Østfold Ok 46
9 Fredrik Bakkman IFK Lidingö SOK 46
10 Jimmy Nordli Trøsken IL 44


Se hele listen for H21 her...

 

Damer / Women:

  Navn Klubb Poeng
1 Anne M. H. Nordberg Nydalens SK 114
2 Ragnhild B Andersen Halden SK 101
3 Kari Christiansen Sandefjord OK 97
4 Yvonne Gunell F S O 96
5 Birgitte Husebye Fredrikstad SK 57
6 Karin Gunnarsson Stora Tuna 54
7 Brit Volden Bækkelaget 47
8 Malin Sand IFK Lidingö SOK 43
9 Ragnhild Bratberg Ringsaker OL 42
10 Elisabeth Ingvaldsen Nydalens SK 42


Se hele listen for D21 her...

Ragnar Weums Ærespris 2011-2013, Damer

Pl Navn 2011 2012 2013 Totalt
1 Tove Alexandersson 25 20 25 70
2 Anne M Hausken Nordberg 22 22 18 62
3 Eva Jurenikova 0 19 19 38
4 Bodil Holmström 20 16   36
5 Tone Wigemyr 16 17   33
5 Mari Fasting 13 0 20 33
7 Heidi Østlid Bagstevold 17 0 15 32
8 Kine Gulliksen 18 13   31
9 Yvonne Gunell 3 14 13 30
10 Anna Forsberg 14 15   29
11 Hanne Sandstad 15 11   26
12 Ida Bobach 0 25   25
13 Emma Klingenberg     22 22
14 Galina Vinogradova 19 0   19
15 Linn Hokholt 8 10   18
15 Maja Alm 0 18   18
17 Emma Bergman     17 17
18 Ida Marie Næss Bjørgul     16 16
19 Anette Baklid     14 14
20 Tone E Lye 12 0   12
20 Lisa Risby     12 12
20 Therese Haare 0 12   12
23 Ane Sofie Næss Bjørgul     11 11
23 Kine Hallan Steiwer 11 0   11
25 Anneke Hald Bjørgum     10 10
25 Laura Lammila 10 0   10
27 Laura Portin     9 9
27 Betty Ann Bjerkreim Nilsen 9 0   9
27 Christine Mikkelsen 0 9   9
30 Marianne Bakken     8 8
30 Signe Klinting 0 8   8
32 Anne Johanne Lind 7 0   7
32 Marit Kahrs 0 7   7
34 Gitte Bromander 6 0   6
34 Inge Skovgaard Knudsen 0 6   6
36 Iliana Shandurkova 5 0   5
36 Jennie Runesson 0 5   5
38 Emma Johansson 4 0   4
38 Lone Brochmann 0 4   4
40 Mette Hjerrild 0 3   3
41 Emma Andersson 2 0   2
41 Irene Beate Øhrn Arnevik 0 2   2
43 Hanna Haugen Nordbrøden 1 0   1
43 Julie Bøbel 0 1   1

 


Ragnar Weums Ærespris 2011-2013, Herrer

Pl Navn 2011 2012 2013 Totalt
1 Olav Lundanes 27 30 30 87
2 Fredrik Johansson 23 25 25 73
3 Anders Nordberg 30 19 21 70
4 Emil Wingstedt 18 23 17 58
5 Johan Runesson 25 27   52
6 Håvard Lucasen 19   18 37
7 Espen Fiskum 10 6 13 29
8 Gustav Bergman     27 27
9 Fredrik Portin     23 23
10 Filip Dahlgren 21     21
10 Ivar Lundanes 0 21   21
10 Øyvind Helgerud 0 10 11 21
13 Anders Tiltnes 20     20
13 Erik Liljequist 0 20   20
13 Raffael Huber     20 20
16 Carl Godager Kaas     19 19
17 Johan Aronsson 0 18   18
18 Erik Axelsson 17     17
18 Tue Lassen 0 17   17
20 Sami Hämälistö 16     16
20 Fredrik Eliasson 1 15   16
20 Ruslan Glebov 0 16   16
20 Eskil Kinneberg     16 16
24 Kristoffer Fiane Pedersen 15     15
24 Anton Sjökvist     15 15
26 Øystein Kvaal Østerbø 14     14
27 Alasdair McLeod 0 14   14
28 Øystein Sørensen     14 14
29 Mats Haldin 13     13
30 Rune Olsen 0 13   13
31 Ulf Forseth Indgaard 12     12
32 Anders Einum 9 3   12
33 Doug Tullie 0 12   12
34 Vyacheslav Mukhidinov     12 12
35 Vegard Ruttenborg 11     11
36 Petter Jönsson 0 11   11
37 Øystein Pettersen 5 5   10
38 Mattias Karlsson     10 10
39 Joakim Hederskog 0 9   9
40 Jim Øystein Nybråten     9 9
41 Olav Johannes Deelstra 8     8
42 Vincent Coupat 0 8   8
43 Dag Aalvik 0 1 7 8
44 Dag Steinar Ragvin     8 8
45 Andreas Høye 7     7
46 Benjamin Anciaux 0 7   7
47 Markku Isokoski 6     6
48 Markku Elo     6 6
49 Audun Bjerkreim Nilsen     5 5
50 Matthew Speake 4     4
51 Thomas van der Kleij 0 4   4
52 Kalle Bergman     4 4
53 Bjørn Ekeberg 3     3
54 Asmo Vuorenpää     3 3
55 Ivan Sirakov 2     2
56 Martin Vister 0 2   2
57 Magnus Ombustvedt     2 2
58 Erik Feyling Haare     1 1

Oversikt over tidligere Blodslitet:

År Kart Sted
1968 Ulvedalen Sandgropa ved Ek
1969 Gillingsrød / Isebakketjern Larsbu
1970 Skjebergmarka Sandbæk
1971 Veum Onsøybanen
1972 Henestangen Borgebunn
1973 Gressvikmarka Trondalen
1974 Tomb Røed gård
1975 Gillingsrød Leiedalen
1976 Ulvedalen Kil
1977 Gillingsrød I skogen mellom Slangsvoll og Tosten tjern
1978 Tomb Jerndalen
1979 Røstad Røstad gård
1980 Ulvedalen Solgård (Prestegårdsskogen)
1981 Skårød Bjørnerødbakken
1982 Borge Varde Borge skytterbane
1983 Torsnes Langvik
1984 Rørfjell Jerndalen
1985 Veum Nordre Veum
1986 Borredalen Bratliparken
1987 Kråkerøy Kråkerøy stadion
1988 Sprinkelet Trondalen
1989 Høydal Rolvsøyhallen
1990 Torsnes Thorsø
1991 Østsidenmarka Katrineborg
1992 Tomb-Råde Tomb gård
1993 Ulvedalen Ek
1994 Onsøyknipen Solbrekke
1995 Veum Åsen
1996 Borredalen Bjørnerød gård
1997 Gillingsrød Leiedalen
1998 Thorsø Ødegården
1999 Borge Varde Vetatoppen
2000 Kråkerøy Nord Kråkerøy stadion
2001 Østsidenmarka Begby
2002 Sprinkelet Trondalen
2003 Høydal Evenrød
2004 Tomb-Bossum Tomb
2005 Solbrekke Solbrekke
2006 Veum Strand
2007 Borredalen Rolvsøyhallen
2008 Ulvedalen-Rørfjell Skauen gård
2009 Laverød/Østsidenmarka Porsmyr
2010 Kråkerøy nord Kråkerøy U skole
2011 Sprinkelet Trondalen
2012 Høydal Rolvsøyhallen
2013 Tomb Tomb, Onsøy
2014 Østsidenmarka Katrineborg, Østsiden
2015 Veum Horgen Gård
2016 Kråkerøy Kråkerøy U skole

Tidligere års vinnere av Blodslitet i DH21:

 

Herrer

1968: Ragnar Weum, FSK
1969: Tom A. Karlsen, FSK
1970: Karl O. Orud, Degernes
1971: Jimmy Nordli, Trøsken
1972: Per Fosser, Flaggtreff
1973: Per Fosser, Flaggtreff
1974: Per Fosser, Flaggtreff
1975: Arne Gerhardsen, Flagtreff
1976: Egil Johansen, Randesund
1977: Egil Johansen, Randesund
1978: Egil Johansen, Randesund
1979: Egil Johansen, OK Sør
1980: Egil Johansen, OK Sør
1981: Sigurd Dæhli, Sturla
1982: Harald Thon, Sturla
1983: Bengt Nicklasson, IFK Gøteborg
1984: Nils E. Hæstad, NTHI
1985: Sigurd Dæhli, Sturla
1986: Peter Ivars, Finland
1987: Jens Chr. Koppland, Modum
1988: Håvard Tveit, NTHI
1989: Bengt Nicklasson, Halden
1990: Sigurd Dæhli, Løten OL
1991: Håvard Tveite, NTHI
1992: Håvard Tveite, Ås IL
1993: Håvard Tveite, Ås IL
1994: Johan Ivarsson, IK Hakarpspojk.
1995: Janne Salmi, Finland
1996: Carsten Jørgensen, Tisvilde Hegn Danmark
1997: Håvard Tveite, ÅS IL
1998: Tore Sandvik, Halden SK
1999: Johan Ivarsson, Bækkelagets SK
2000: Bjørn Eriksen, Halden SK
2001: Gjermund Hanssen, Bul-Tromsø IL
2002: Emil Wingstedt, Halden SK
2003: Holger Hott Johansen, Bækkelagets SK
2004: Erik Axelsson, Södertälje/Nykvarn Orientering
2005: Emil Lauri, OK Tisaren
2006: Emil Wingstedt, Halden SK
2007: Anders Nordberg, Bækkelagets SK
2008: Øystein Kvaal Østerbø, Wing OK
2009: Øystein Kvaal Østerbø, Wing OK
2010: Anders Nordberg, Halden SK
2011: Anders Nordberg (Norgesmester), Skien OK
2012: Olav Lundanes, Halden SK
2013: Olav Lundanes, Halden SK
2014: Gustav Bergman, OK Ravinen
2015: Johan Runesson, Göteborg Majorna OK
2016: Olav Lundanes, Halden SK

 

Damer

1974: Unni Strand, Oppsal
1970: Sissel Grottenberg, SOL
1971: Sissel Grottenberg, SOL
1972: Tove Antonsen, FSK
1973: Aud Mathisen, OK Moss
1974: Unni Strand, Oppsal
1975: Anne B. Eid, Romerikslaget
1976: Anne G. Ludvigsen, Silva
1977: Tine Fjogstad, Nordstrand
1978: Karen M. Eid, Romerikslaget
1979: Linda Verde, KSI
1980: Anniken Kringstad, Store Tuna
1981: Karin Gonnarsson, Store Tuna
1982: Eva Ch. Tønnesen, Haslum
1983: Anniken Kringstad, Store Tuna
1984: Ragnhild Bratberg, Ringsaker
1985: Ragnhild Bratberg, Ringsaker
1986: Ragnhild B. Andersen, Halden
1987: Ragnhild B. Andersen, Halden
1988: Brit Volden, Bækkelaget
1989: Ragnhild B. Andersen, Halden
1990: Ragnhild B. Andersen, Halden
1991: Ragnhild B. Andersen, Halden
1992: Ragnhild B. Andersen, Halden
1993: Gunilla Madsson, Pargas IF, Finl.
1994: Hanne Sandstad, IK Hakarpspojk.
1995: Ragnhild B. Andersen, Halden
1996: Yvonne Gunnel, SFO Finland
1997: Ragnhild Myrvold, Bækkelaget Sportsklub
1998: Hanne Staff, Bækkelaget Sportsklub
1999: Ragnhild Myrvold, Konsgberg OL
2000: Birgitte N. Husebye, Fredrikstad SK
2001: Ingela Rolands, Insjöns IF, Sverige
2002: Hanne Staff, Bækkelaget
2003: Elisabeth Ingvaldsen, Nydalens SK
2004: Sara Forsström, FSO - Finland
2005: Anne Margrethe Hausken, Bækkelagets SK
2006: Anne Margrethe Hausken, Bækkelagets SK
2007: Anne Margrethe Hausken, Bækkelagets SK
2008: Anne Margrethe Hausken, Halden SK
2009: Anne Margrethe Hausken, Halden SK
2010: Anne Margrethe Hausken, Halden SK
2011: Tove Alexandersson (Norgesmester), Stora Tuna OK
2012: Ida Bobach, Dansk O-Forbund
2013: Tove Alexandersson, Stora Tuna OK
2014: Betty Ann Bjerkreim Nilsen, IL Tyrving
2015: Helena Jansson, OK Ravinen
2016: Anne M Hausken Nordberg, Nydalen SK

Antall fullførte:

Blodslitets slitere finner du her...

 

Blodslitets vinnere:

År Damer
... historikk vinnere her...
2010  Anne Margrethe Hausken, Halden SK
2011  Tove Alexandersson (Norgesmester)
2012  Ida Bobach, Dansk O-Forbund
2013  Tove Alexandersson, Stora Tuna OK 
2014 Betty Ann Bjerkreim Nilsen, IL Tyrving
2015 Helena Jansson, OK Ravinen
2016 Anne M Hausken Nordberg, Nydalen SK

År Herrer
... historikk vinnere her...
2010 Anders Nordberg, Halden SK 
2011  Anders Nordberg (Norgesmester)
2012  Olav Lundanes, Halden SK
2013  Olav Lundanes, Halden SK
2014 Gustav Bergman, OK Ravinen
2015 Johan Runesson, Göteborg Majorna OK
2016 Olav Lundanes, Halden SK

 

 

 

Arena for alle Blodslitet: 

År Kart Sted
... historikk her... ...
2010 Kråkerøy nord Kråkerøy U skole
2011 Sprinkelet Trondalen
2012 Høydal Rolvsøyhallen
2013 Tomb Tomb, Onsøy
2014 Østsiden Katrrineborg, Østsiden
2015 Veum Horgen Gård, Veum
2016 Kråkerøy Kråkerøy U skole

 

 

 

Resultater alle Blodslitet: 

 

År Resultat-link Resultat-link
... historikk her... ...
2010 Kråkerøy alle resultater
Kråkerøy U skole
2011 Sprinkelet alle klasser NM Ultralang
2012 Høydal alle klasser Elite-klasser
2013 Tomb alle klasser Elite-klasser
2014 Østsiden alle klasser Elite-klasser
2015 Veum alle klasser Elite-klasser
2016 Kråkerøy alle klasser NM Ultralang

 

Løyper og Kart:

 

År  Kart Sted
2011 Sprinkelet Trondalen
2012 Høydal Rolvsøyhallen
2013 Tomb Tomb
2014 Østsiden Katrineborg
2015 Veum Horgen Gård
2016 Livelox øvrige - Livelox NM Kråkerøy

 

 

Adelskalender Blodslitet

 

Tipping

 

 

Løyper og Kart:

 

År  Kart Sted
2011 Sprinkelet Trondalen
2012 Høydal Rolvsøyhallen
2013 Tomb Tomb
2014 Østsiden Katrineborg
2015 Veum Horgen Gård